Chemoterapie Nežiaduce účinky na oči

pacientov chemoterapie majú nielen vziať chemoterapeutickej lieky , ale aj brať drogy riadiť vedľajšie účinky liečby . Tieto lieky môžu spôsobiť celý rad príznakov , vrátane očných problémov . Niektoré z nich sú krátkodobé a liečiteľná pomocou očných kvapiek . Iní sú trvalé alebo vyžadovať viac než len lokálne lieky na liečbu . Šedý zákal

Niektoré lieky , vrátane steroidov , môže spôsobiť šedý zákal u pacientov s chemoterapiou . Tieto lieky patria prednizón , hydrokortizón a methylprednisone .
Pink Eye

Niektoré chemoterapeutickej lieky môžu spôsobiť ružové okuliare , nazývané aj zápal spojiviek . Patrí medzi ne kapecitabín , metotrexát , epirubicín a karmustín .
Suché oči

lieky izotretinoínom a tretinoín môže spôsobiť suché oči u pacientov s chemoterapiou .
< br > pacienti
glaukóm

Chemoterapia môže vyvinúť glaukóm , pre ktoré neexistujú žiadne príznaky , okrem postupnej strate zraku .
klipart bolesť zo Svetla
< br >

Bolesť v očiach od vystavenia svetlu sa nazýva fotofóbia . To môže byť vedľajší účinok chemoterapie .